NCS-TT105 Transmițător inteligent de temperatură

  • Cumpărați NCS-TT105 Transmițător inteligent de temperatură,NCS-TT105 Transmițător inteligent de temperatură Preț,NCS-TT105 Transmițător inteligent de temperatură Marci,NCS-TT105 Transmițător inteligent de temperatură Producător,NCS-TT105 Transmițător inteligent de temperatură Citate,NCS-TT105 Transmițător inteligent de temperatură Companie
  • Cumpărați NCS-TT105 Transmițător inteligent de temperatură,NCS-TT105 Transmițător inteligent de temperatură Preț,NCS-TT105 Transmițător inteligent de temperatură Marci,NCS-TT105 Transmițător inteligent de temperatură Producător,NCS-TT105 Transmițător inteligent de temperatură Citate,NCS-TT105 Transmițător inteligent de temperatură Companie
  • Cumpărați NCS-TT105 Transmițător inteligent de temperatură,NCS-TT105 Transmițător inteligent de temperatură Preț,NCS-TT105 Transmițător inteligent de temperatură Marci,NCS-TT105 Transmițător inteligent de temperatură Producător,NCS-TT105 Transmițător inteligent de temperatură Citate,NCS-TT105 Transmițător inteligent de temperatură Companie
NCS-TT105 Transmițător inteligent de temperatură
  • Microcyber
  • China
  • În stoc
  • 500 de seturi/lună

NCS-TT105 Transmițător inteligent de temperatură
1. Acceptă cele mai recente versiuni ale protocoalelor FF H1, PROFIBUS PA și HART
2. Suportă 6 tipuri de rezistență termică și 8 tipuri de termocuplu
3. Suportă intrare senzor pe 2 canale
4. Rezistența termică acceptă 2 fire, 3 fire și 4 fire
5. Precizia compensării la capătul rece a termocuplului este de ±0,5 ℃
6. Precizie ridicată (mai bună decât gradul 0.1), deviație scăzută a temperaturii (mai bună decât ±50 ppm/℃)
7. Respectați specificațiile de interoperabilitate FCG (ITK 6 și HART 7), certificarea testului de interoperabilitate PNO (profilul PA 3.02)
8. Certificare antiexplozie (sigurătate intrinsecă, ignifugă)

Transmițător inteligent de temperatură NCS-TT105: adoptă tehnologia fieldbus, este o nouă generație de transmițătoare inteligente de temperatură fieldbus și este un dispozitiv de câmp indispensabil în controlul proceselor. Transmițătorul inteligent de temperatură NCS-TT105 acceptă protocoalele HART, FF, PA și poate fi utilizat pe scară largă în industria petrolieră, chimică, a centralelor electrice, metalurgică și alte industrii.


NCS-TT105 Transmițător inteligent de temperatură:

1. Acceptă cele mai recente versiuni ale protocoalelor FF H1, PROFIBUS PA și HART

2. Suportă 6 tipuri de rezistență termică și 8 tipuri de termocuplu

3. Rezistența termică acceptă 2 fire, 3 fire și 4 fire

4. Precizia compensării la capătul rece al termocuplului este de ± 1,0 ℃

5. Precizie ridicată (mai bună decât gradul 0.1), deviație scăzută a temperaturii (mai bună decât ± 50 ppm/℃)


NCS-TT105 Transmițător de temperatură Dimensiune afișată:

hart temperature transmitter

Dimensiune (Unitate: mm)


Cablajul transmițătorului de temperatură NCS-TT105 prezentat:

FF H1 temperature transmitter

PROFIBUS PA temperature transmitter


Pentru măsurători pe două canale, ambele unități de canal trebuie să aibă aceleași setări (de exemplu, ambele unități de temperatură). 


Setare alarmă de defecțiune:

Traductorul de temperatură HART are o funcție de autodiagnosticare. Când sunt detectate erori, cum ar fi un circuit deschis al senzorului, un scurtcircuit al senzorului sau o eroare AD, traductorul va emite automat un curent de alarmă. Modul curentului de alarmă depinde de setarea comutatorului rotativ pentru curentul de alarmă de defect de pe placa de comunicație. Când comutatorul rotativ d"AL" este pe partea OFF, curentul de alarmă este mai mare de 21,75 mA. Când comutatorul rotativ AL este pe partea ON, curentul de alarmă este <3,7 mA.


Setări de protecție a configurației:

 Traductorul de temperatură HART oferă setări cu comutator rotativ pentru a proteja sau nu configurația dispozitivului. Când starea de protecție a configurației este setată, comutatorul rotativ este transferat pe partea ON, iar placa soclu nu permite nicio operațiune de modificare a configurației dispozitivului. În schimb, un comutator rotativ pe partea OFF permite efectuarea de modificări de configurație la dispozitiv.


Indicatori tehnici ai rezistenței termice ai transmițătorului de temperatură NCS-TT105: 

Precizie RTD (25℃)

Tip senzorInterval de lucru (℃)Precizie (25℃)Derivă de încălzire (pe ℃)
Rezistenţă0~500Ω±0,05Ω±0,005Ω
0~4000Ω±0,40Ω±0,04Ω
PT100-200 ~ 850℃±0,20℃±0,01℃
PT50_GOST-200 ~ 850℃±0,20℃±0,01℃
PT100_GOST-200 ~ 850℃±0,20℃±0,01℃
PT200-200 ~ 850℃±0,20℃±0,01℃
PT500-200 ~ 850℃±0,20℃±0,01℃
PT1000-200 ~ 850℃±0,20℃±0,01℃
CU50-50 ~ 150℃±0,20℃±0,005℃
CU50_GOST-180 ~ 200℃±0,20℃±0,005℃
CU100-50 ~ 150℃±0,20℃±0,005℃
CU100_GOST-180 ~ 200℃±0,20℃±0,005℃


Indicatori tehnici pentru termocuplu NCS-TT105 pentru transmițător de temperatură:

Precizia cuplului termic (25℃)

Tipul de semnalInterval senzor (℃)precizie (25℃)Derivă de încălzire (pe °C)
milivolt-100mV ~ +100mV±0,03mV±0,002 mV
B.500 ℃ ~ 1810 ℃±0,77℃±0,075℃
ŞI-200 ℃ ~ 1000 ℃±0,30℃±0,03℃
J- 190 ℃ ~ 1200 ℃±0,40℃±0,02℃
K.-200℃ ~ 1372℃±0,40℃±0,0375℃
N- 190℃ ~ 1300℃±0,50℃±0,0225℃
R0℃ ~ 1768℃±0,75℃±0,0345℃
S.0 ℃ ~ 1768 ℃±0,70℃±0,0345℃
L.-200℃ ~ 800℃±0,5℃±0,0375℃


Parametrul de bază al transmițătorului de temperatură NCS-TT105:

Semnal de intrare

PT100、PT50_GOST、PT100_GOST、PT1000、PT200、PT500、CU50、CU50_GOST、CU100、CU100_GOST、0~500Ω、0~4000Ω;

Termocuplu BEJKNRSTL, -100mV~100mV

Mod de conectare RTD

Conexiune cu 2, 3, 4 fire

Putere

FF/PA

(9~32)VDC 19mA

CERB

(11,5~45)VDC

Protocolul magistralei

(4~20)mA+HART, FF, PA

Canale

2 canale

Izolare

1000 V CA

Afişa

Afișaj LCD LCD sau fără afișaj (opțional)

Interval de temperatură

Temperatura de funcționare a corpului emițătorului:

(-40~85) ℃ (fără afișaj)

(-20~70) ℃ (cu afișaj)

Interval de umiditate

(5~95)% RH

Temperatura de depozitare

-40 ~ 85℃

Ora de începere

Timp ≤5 secunde (HART)

≤8 secunde (FF, PA)

Timp de reîmprospătare

0,8 ~ 1,3s depinde de tipul și modul de cablare al senzorului

Reglarea amortizării

Constantă de timp de la 0 la 32 de secunde

Temperatura la capătul rece

±0,5℃

Semnal de alertare

(doar HART)

Ieșirea alarmei poate fi setată la 3,5 … 23 mA

Limită superioară/inferioară de curent 20,8 mA / 3,8 mA

Precizia curentului

(doar HART)

0,03%

Influența tensiunii

±0,005%/V

Nivel Ex

Ex ia IIC T4 Ga (dezvoltat conform acestui standard, nu conform certificării)




Obțineți cel mai recent preț? Vom răspunde cât mai curând posibil (în maxim 12 ore)

Politica de Confidențialitate

close left right